Van Driek Doezé kregen we onderstaand bericht…
“Met 27 enthousiaste leden toog KBO-Lierop op woensdagmiddag richting Someren Heide, doel was een excursie naar de tuin van KBO Someren Heide en naar het Wehrmachthuisje.
We werden hartelijk ontvangen door Henk Boerekamp (voorzitter KBO Someren Heide) en John Henkes (Stichting Wehrmachthuisje). We werden in 2 groepen verdeeld en halverwege het programma, na de koffie met heerlijk gebak, werd er gewisseld. In de tuin van de KBO werd door Henk enthousiast uitleg gegeven van alles wat er groeit en bloeit en hoe de tuin tot stand gekomen is.
Door een hagelbui van ruim een week geleden hadden veel planten de nodige schade opgelopen maar veel planten herstelden zich alweer. Gelukkig bleef het vandaag droog. Ruim 3000 vierkante meter aan tuin wordt volledig onderhouden en beheerd door een groep enthousiaste vrijwilligers.
Bij het Wehrmachthuisje werd door John Henkes uitleg gegeven over het huisje, hoe het deel uitmaakte van een veel groter netwerk (Kammhuberlinie) en hoe de soldaten er woonden en werkten. Na de oorlog is het huisje vanwege de nood aan woningen als een gewone woning betrokken door diverse gezinnen. Het grote zoeklicht, met een bereik van meer dan 10 km, is in bruikleen van het museum de Bevrijdende Vleugels.
Het was een interessante excursie en 27 leden zijn met een hoop bagage weer naar Lierop teruggefietst/gereden. Jan van den Heuvel had de zaken goed georganiseerd. Dat viel niet tegen. Waarvoor dank”.
Zie evtl ook de website van KBO Lierop.