De 23e editie van Eurosjopper heeft afgelopen zaterdag opnieuw bewezen waarom het festival al jarenlang zo geliefd is. Op het terrein in Lierop genoten de festivalgangers van een dag vol muziek, gezelligheid en een unieke sfeer die inmiddels onlosmakelijk met Eurosjopper verbonden is.
Peelkijk was aanwezig met de camera en sprak onder meer met Peter Hurkmans, die vanaf de allereerste editie een drijvende kracht achter het festival is geweest. Na 23 jaar voorzitterschap vindt hij het tijd om ruimte te maken voor een nieuwe generatie binnen de organisatie. Helemaal afscheid nemen doet hij echter niet. “Het is niet denkbaar dat ik helemaal stop,” laat Peter weten. “Maar het is goed dat anderen het stokje verder oppakken.”
Die opvolging is volgens hem in goede handen. Mike Berkvens heeft zijn rol inmiddels uitstekend overgenomen, waardoor Peter wat meer afstand kan nemen. Tegelijkertijd spreekt hij zijn grote waardering uit voor het volledige bestuur, dat volgens hem al jarenlang de basis vormt van het succes van Eurosjopper.
Ook muzikaal viel er weer genoeg te beleven. De prestigieuze Rinus Hurkmans Trofee op de Mainstage werd gewonnen door LQR, dat de jury overtuigde met een krachtige cover van Ozzy Osbourne. In de festivaltent ging de winst naar Steek d’n Draak, waarmee de band tevens een felbegeerde plek op het hoofdpodium van volgend jaar heeft verdiend.
Zie HIER de foto’s van Peter Maas in onze slapgalerij.