Op nog geen 100 km van de haven van Dover en op nog geen 40 km van het stadscentrum van Londen ligt, in de gemeente Swanley, het motorcrosscircuit Canada Heights, zo genoemd omdat op deze plek Canadese militairen waren gelegerd tijdens de Eerste Wereldoorlog. Hier vond de Britse G.P. Sidecarcross plaats op 30 en 31 mei. Het circuit was prachtig aangekleed met een kleine kermis, met zelfs een reuzenrad en diverse eet- en drinkgelegenheden waaronder de bekende fish and chips en tot aan de rand gevulde bierglazen zonder schuim. Er waren 30 teams aanwezig, zodat iedereen verzekerd was van een startplaats in de wedstrijd van zondag. Op zaterdag moest er echter wel gestreden worden voor de positie aan het starthek ’s zondags.

Kwalificatie
Thom en Han werden ingedeeld in kwalificatiegroep A en onder een bloedhete zon begonnen zij om 15.15 uur aan de kwalificatierace van 20 minuten plus 2 ronden. Na een matige start en een afgeslagen motor finishten zij toch nog als 8e.

1e Manche
Na een redelijke start begon Team 99 de wedstrijd op de 15e plek. Han en Thom konden echter snel een paar plaatsen opschuiven en ze reden lange tijd op de 11e positie. Ze liepen in op Wijers – Hofmann en Hodges – Henderson (GB) die streden om de 9e plek. Deze twee combinaties raakten elkaar en vielen stil. Hiervan konden Thom en Han profiteren en schoven ze door naar de 9e plek. Op deze positie finishten ze ook. Hard gewerkt, goed gereden en een mooi resultaat.
Aan de kop ontwikkelde zich een fantastische strijd tussen de Franse broers Prunier, die kopstart hadden, het Belgisch / Nederlandse duo van Luchene / van den Boogaart en het fel aangemoedigde Engelse team Wilkinson / Millard.
Er werd ontzettend hard gereden en deze drie teams wisten zich af te zonderen van de rest. Halfweg de manche namen van Luchene / van den Bogaart de leiding over en ook het Engelse team kon de Fransen passeren. Vier ronden later konden Wilkinson / Millard de koppositie overnemen. Het bleef tot de laatste meters spannend en als aan een touw kwamen deze teams binnen enkele seconden van elkaar over de finish.

Top 3 Manche 1
1] Brett Wilkinson – Joe Millard (GB)
2] Marvin van Luchene (B) – Ben van den Bogaart (NL)
3] Killian Prunier – Evan Prunier (F)

9] Thom van de Lagemaat – Han van Hal

2e Manche
Met de start kwamen Thom en Han erg slecht weg. Zij konden snel enkele teams passeren en kwamen de eerste ronde als 22e door. Ronde na ronde wisten Han en Thom zich naar voren te werken met enkele mooie inhaalacties. Ze wisten zelfs weer de top 10 in te rijden en na 30 minuten plus 2 ronden finishten ze op een keurige 9e plaats. Erg jammer dat de start dikwijls moeilijk gaat. Het rijden daarna gaat iedere race beter. Deze tweede manche ging het geweldig goed. De acht teams die deze manche vóór Han en Thom finishten zijn stuk voor stuk teams die in een G.P. op het podium kunnen staan.
De top 3 van de eerste manche reed ook nu weer vooraan. De Prunier broers hadden ook nu weer de holeshot (kopstart), maar van Luchene / van den Bogaart konden in de eerste ronde al de koppositie overnemen. De Franse broers bleven echter strak aan het achterwiel van de Belgisch – Nederlandse combimatie en gunden hen geen seconde rust. Wilkinson – Millard volgden op enkele seconden. Vijf ronden voor het einde moesten de Pruniers door technische problemen iets lossen en konden van Luchene / van den Bogaart de eerste positie veilig over de finish brengen. Prunier / Prunier eindigden nog op de tweede plek voor Wilkinson / Millard.

Top 3 Manche 2
1] van Luchene – van den Bogaart
2] Prunier -Prunier
3] Wilkinson – Millard

9] van de Lagemaat – van Hal

Het Belgisch / Nederlandse duo won de Britse G.P. gevolgd door de thuisrijders Wilkinson – Millard en de Prunier broers. Thom en Han haalden een keurige 8e plaats in het dagklassement.

Tussenstand W.K. na 4 Grand Prix’s:
1] Prunier – Prunier (F) 195pt
2] van Luchene (B) – van den Bogaart (NL) 183pt
3] Foden (GB) – Weinmann (D) 147pt
4] Prümmer (D) – Schneider (A) 142pt
5] Wilkinson – Millard (GB) 141pt

13] van de Lagemaat – van Hal 63pt

Hopelijk kan het Schaijks – Lieropse team het niveau van, vooral, de tweede manche in Engeland vasthouden. Om te beginnen het komende weekend in de Poolse havenstad Gdansk. Het weekend daarop volgt de G.P. van Estland. Het laatste weekend van juni rijden de mannen weer wat dichter bij huis in de Belgische G.P. in Lommel.

Twan Verbruggen